همه ما به دنبال نور کافی در دکوراسیون منزل هستیم و برای خرید، طراحی و … نور طبیعی منزل را در نظر می‌گیریم. وقتی اتاقی در خانه بدون پنجره است ما نور طبیعی ورودی به داخل فضا را از دست می‌دهیم و فضا حالتی گرفته و کسل‌کننده به خود می‌گیرد. پنجره‌ها به فضا حس و حالی باز و سرزنده می‌دهند و باعث ورود نور طبیعی چه در روز و چه در شب به خانه می‌شوند. اما با استفاده از راه‌های مشخص می‌توان این حس و حال را به فضا اضافه کرد. پس با این نوشتار همراه باشید تا راه‌هایی را معرفی کنیم تا به وسیله آن‌ها بتوانید مشکل پذیرایی بدون پنجره را حل کنید.

استفاده از نورهای تاکیدی

یکی از ایده‌های عالی برای نورپردازی دکوراسیون پذیرایی بدون پنجره، استفاده از نورهای تاکیدی است. این لامپ‌ها گرچه انرژی کمی برای تامین نور استفاده می‌کنند اما در روشنایی محیط منزل بسیار تاثیر گذار اند. ضمن اینکه شیوه جدیدی از نورپردازی به شکل مدرن را به نمایش می‌گذارند و از این رو بسیار مورد توجه اند.

اگر چه نور مصنوعی جایگزین کاملی برای نور طبیعی محسوب نمی‌شود اما با شیوه به کارگیری صحیح، می‌توان کمبود نور را به شکلی عالی در منزل جبران کرد.

استفاده از رنگ‌های روشن

توجه داشته باشید که استفاده از رنگ‌های تیره در فضای دکوراسیون بدون پنجره کار اشتباهی است. چنین رنگ‌هایی محیط منزل را بیش از اندازه تاریک می‌سازد. البته در صورت تمایل می‌توانید رنگ‌های خنثی را در دکوراسیون پذیرایی به کار ببرید. این رنگ‌ها نیز کمبود نور را تا حد قابل قبولی جبران می‌کنند.

از این رو گزینه مناسبی برای ااستفاده در محیط‌های بدون پنجره است. بهتر است درصد نورهای روشن به کار رفته در آن، نسبت به رنگ‌های تیره بیشتر باشد.

استفاده از رنگ دیوار خنثی یا روشن

رنگ دیوار پذیرایی را روشن، ترجیحاً سفید انتخاب کنید. تصور نکنید دکوراسیون پذیرایی بدون پنجره محیطی دلهره آور و کمبود نور غیر قابل جبران است. شما می‌توانید با شگردهای دکوراسیون این تاریکی و فقدان نور را جبران کنید.

لامپ‌های ایستاده

در طراحی پذیرایی بدون پنجره حتماً از لامپ‌های ایستاده استفاده کنید. این لامپ‌ها ضمن اینکه محیط منزل را زیبا می‌سازند، جلوه‌ای از دکوراسیون پرنور را در منزل خلق می‌کنند. به همین خاطر بسیار مورد توجه‌اند.

ساده گرایی

برای چیدمان وسایل در این طراحی باید از وسایل تزیینی جذاب در عین سادگی کمک بگیرید. در چنین دکوراسیونی نباید محیط اتاق نشیمن را بیش از اندازه شلوغ کرد.

شرکت‌های هلدینگ سازیران
ستبران طرح هزاره سوم

ستبران طرح هزاره سوم

سازه‌های رویایی هزاره سوم

سازه‌های رویایی هزاره سوم

مجله سازیران

مجله سازیران

طرح ماندگار هزاره سوم

طرح ماندگار هزاره سوم

نشر علم عمران

نشر علم عمران

سازه‌های آرمانی هزاره سوم

سازه‌های آرمانی هزاره سوم